Bestyrelsen

Herunder ser du sammensætningen af bestyrelsen i Kulturrådet, som den er sammensat efter repræsentantskabsmødet i marts 2016.

Du er velkommen til at kontakte et af bestyrelsens medlemmer, hvis du skulle have spørgsmål, kommentarer eller gode idéer af enhver art.

Lars Jepsen-Sølvhøj Lars Jepsen-Sølvhøj
Formand
Vidarsvej 1
3600 Frederikssund
28 86 03 79 / lars@jepsen-soelvhoej.dk

Per B. Gottlieb Per Gottlieb
næstformand
Solbærvænget 9
3630  Jægerspris
21 64 86 85 / per@kuf.dk

Ulla Madsen Ulla Madsen
Kasserer
Lærkevej 8
3600  Frederikssund
47 31 31 81 / ulla@kuf.dk

Hanne Marie Myrhøj Hanne Marie Myrhøj
Rådsmedlem
Bjarkesvej 11
3600  Frederikssund
47 38 63 01/ .

Peter Kjeldsen
Rådsmedlem
.
3600 Frederikssund
./ .

Jesper Wittenburg
Rådsmedlem
Jæger Allé 4
3600  Frederikssund
20 29 06 85 / jesper@kuf.dk

Hanne Jørgensen
Rådsmedlem
Anemonevej 4
4050 Skibby
hanne@kuf.dk

Niels Nielsen
1. Suppleant
Lærkevej 6
4050 Skibby
47 52 84 08 / niels@kuf.dk

Jens Lindgreen
2. Suppleant
Strandstræde 12
3550 Slangerup
47 33 48 31 / jens@kuf.dk

Kenneth Jensen
3. Suppleant
Fyrrehaven 18
3630 Jægerspris
47 38 89 99 / kenneth@kuf.dk